Video räägib Krimmi sõjast, mis toimus aastatel 1853-1856 Musta mere piirkonnas Türgi ja Venemaa vahel.
Arhiiv: Video
Erinevad tehnikad mida kasutati keskajal ehitamisel, 4. osa
Erinevad tehnikad mida kasutati keskajal ehitamisel. Prantsusmaal Guédelonis ehitatakse 25 aasta vältel keskaegset lossi kasutades keskaegseid tavasid ja tööriistu. Neljandas osas on vaatluse all erinevad tehnikad mida kasutati ehitamisel.
Keskaegne kunst, 3. osa
Prantsusmaal Guédelonis ehitatakse 25 aasta vältel keskaegset lossi kasutades keskaegseid tavasid ja tööriistu. Kolmandas osas on vaatluse all erinevad kunstiga seotud ilustused ja kaunistused mis ka kindluse ehitamise juures tihti kasutati.
Kuidas toimus keskaajal linnade ja kindluste piiramine, 2. osa
Prantsusmaal Guédelonis ehitatakse 25 aasta vältel keskaegset lossi kasutades keskaegseid tavasid ja tööriistu. Teises osas on vaatluse all lisaks erinevad taktikad ja vahendid millega piirati keskajal linnu ja kindlusi.
Kuidas käib lossi ehitamine keskaegsete tööriistadega, 1. osa
Prantsusmaal Guédelonis ehitatakse 25 aasta vältel keskaegset lossi kasutades keskaegseid tavasid ja tööriistu.
Protestandid vs katoliiklased – suurim katastroof Euroopa ajaloos
Kolmekümneaastane sõda oli sõda, mis peeti 1618–1648 põhiliselt Saksa-Rooma riigi territooriumil Kesk-Euroopas, kuid milles osales enamik Euroopa riikidest.
Esimene Tšetseenia sõda – lühiülevaade
Esimene Tšetšeenia sõda oli 1994. aasta detsembrist kuni 1996. aasta augusti lõpuni toimunud relvakonflikt Itškeeria Tšetšeeni Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahel. Sõda lõppes vaherahu ja järgmisel aastal sõlmitud rahulepingu sõlmimisega. Vene väed lahkusid Tšetšeeniast.
1916 – lahinguväljale ilmusid esimesed tankid
1916. aasta oli Esimeses maailmasõjas murranguline aasta ja seda ka suuremas üldisemas mõttes. Lahinguväljale ilmusid tankid.
Kuidas kaotasid inglased oma maad
Keskajal valitsenud olud Inglismaal ning kuidas kaotasid inglased oma maad
Semipalatinsk – koht maailmas kus on toimunud enim tuumapommi plahvatusi
Semipalatinski tuumapolügoon oli Nõukogude Liidu esimene tuumapolügoon. See asus Kasahstanis 130 kilomeetrit Semipalatinskist läänes. Ja see oli koht kus tehti enim tuumapommi katsetusi.